gegužės 2011 archyvas

Baltarusija, Rusija bei Lietuva žada statyti atomines elektrines, apsupsiančias Lietuvą: Baltarusija – ant Neries kranto (40 km nuo Vilniaus), Rusija – Kaliningrade, šalia Nemuno (10 km nuo Lietuvos sienos), Lietuva – Visagine.

Ar Lietuvai reikia šių elektrinių ir koks jų poveikis mums, Lietuvos gyventojams?

Ateik paklausyti bei paklausti Tau rūpimų klausimų, padiskutuoti.

Paskaita/diskusija vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 auditorijoje, gegužės 24 d. (antradienį), 18:00.
Renginys nemokamas ir atviras visiems.

Paskaitą skaitys:

Dr. Romas Pakalnis, UNESCO komisijos pirmininkas, ekologas, visuomenės veikėjas, buvęs Botanikos instituto direktorius bei LRT tarybos pirmininkas.

Po paskaitos vyks atvira diskusija.

Atominės elektrinės – ne tik aplinkosauginis, bet ir aktualus ekonominis bei politinis klausimas. Po įvykių Japonijoje, didžiulių protestų Vokietijoje atominių elektrinių klausimas tapo vienu svarbiausiu Europoje, ir jis ypač aktualus šiandien Lietuvoje. Koks bus atominių elektrinių Baltarusijoje bei Kaliningrade poveikis Lietuvai? Kokios jų grėsmes Lietuvai? Ką ir kaip galime pakeisti? Ar reikia Lietuvai atominės elektrinės? Ar sugebėtume ją pastatyti ir saugiai eksploatuoti? Kokios kitos galimos alternatyvos?

Iki susitikimo!

 

Giedrėjant dangui ir žvaigždėms ryškiau šviečiant, kviečiame “Mokslo ir Meno” mėgėjus dalyvauti Café Scientifique diskusijoje apie kosmoso technologijas Lietuvoje. Teisingai! Šnekėsime apie technologijas, naudojamas kosmose (ten, aukštai), kurios yra ar bus kuriamos bei vystomos Lietuvoje. “Kosmoso technologijos ir Lietuva – kaip tai atrodo realybėje?” Lietuvos kosmoso asociacijos (taip, tokia yra) prezidento klausime: ką veikia ir ko siekia Lietuvos “kosmonautai”? Kodėl nuskristi į kosmosą nėra pagrindinis tikslas? Ar Lietuvoje užtenka mokslo potencialo, kvalifikuotų inžinierių ir gerų verslininkų, kad galėtume konkuruoti su didelėmis Vakarų šalimis?

Lektorius – Vidmantas Tomkus, Lietuvos kosmoso asociacijos prezidentas, įmonės “Arcus Novus”, tiekiančios palydovinį ryšį, direktorius, baigęs Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Puslaidininkių fizikos specialybę.

Café Scientifique vyks Gegužės 18 dieną, 15 valandą Lietuvos parodų ir kongresų centre “LITEXPO”, tarptautinės pramonės, technologijų ir inžinerijos kooperacijos parodos “Balttechnika 2011” metu. Paroda – puiki proga pamatyti, ką veikia, kuria ir konstruoja pramonės įmonės, mokslo centrai ir žinių slėniai.

Daugiau informacijos:
Renginys – nemokamas. Jei susidomėjote, padėkite mums įsivaizduoti, kiek žmonių dalyvaus iružsiregistruokite. Beje, užsiregistravę turi pirmumo teisę išsirinkti sėdimas vietas:)
 

VšĮ „MOKSLAS ir MENAS“ infromacija.
mokslasirmenas.lt

 

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos