Temos Be kategorijos archyvas

Baltarusija, Rusija bei Lietuva žada statyti atomines elektrines, apsupsiančias Lietuvą: Baltarusija – ant Neries kranto (40 km nuo Vilniaus), Rusija – Kaliningrade, šalia Nemuno (10 km nuo Lietuvos sienos), Lietuva – Visagine.

Ar Lietuvai reikia šių elektrinių ir koks jų poveikis mums, Lietuvos gyventojams?

Ateik paklausyti bei paklausti Tau rūpimų klausimų, padiskutuoti.

Paskaita/diskusija vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 auditorijoje, gegužės 24 d. (antradienį), 18:00.
Renginys nemokamas ir atviras visiems.

Paskaitą skaitys:

Dr. Romas Pakalnis, UNESCO komisijos pirmininkas, ekologas, visuomenės veikėjas, buvęs Botanikos instituto direktorius bei LRT tarybos pirmininkas.

Po paskaitos vyks atvira diskusija.

Atominės elektrinės – ne tik aplinkosauginis, bet ir aktualus ekonominis bei politinis klausimas. Po įvykių Japonijoje, didžiulių protestų Vokietijoje atominių elektrinių klausimas tapo vienu svarbiausiu Europoje, ir jis ypač aktualus šiandien Lietuvoje. Koks bus atominių elektrinių Baltarusijoje bei Kaliningrade poveikis Lietuvai? Kokios jų grėsmes Lietuvai? Ką ir kaip galime pakeisti? Ar reikia Lietuvai atominės elektrinės? Ar sugebėtume ją pastatyti ir saugiai eksploatuoti? Kokios kitos galimos alternatyvos?

Iki susitikimo!

 

Giedrėjant dangui ir žvaigždėms ryškiau šviečiant, kviečiame “Mokslo ir Meno” mėgėjus dalyvauti Café Scientifique diskusijoje apie kosmoso technologijas Lietuvoje. Teisingai! Šnekėsime apie technologijas, naudojamas kosmose (ten, aukštai), kurios yra ar bus kuriamos bei vystomos Lietuvoje. “Kosmoso technologijos ir Lietuva – kaip tai atrodo realybėje?” Lietuvos kosmoso asociacijos (taip, tokia yra) prezidento klausime: ką veikia ir ko siekia Lietuvos “kosmonautai”? Kodėl nuskristi į kosmosą nėra pagrindinis tikslas? Ar Lietuvoje užtenka mokslo potencialo, kvalifikuotų inžinierių ir gerų verslininkų, kad galėtume konkuruoti su didelėmis Vakarų šalimis?

Lektorius – Vidmantas Tomkus, Lietuvos kosmoso asociacijos prezidentas, įmonės “Arcus Novus”, tiekiančios palydovinį ryšį, direktorius, baigęs Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Puslaidininkių fizikos specialybę.

Café Scientifique vyks Gegužės 18 dieną, 15 valandą Lietuvos parodų ir kongresų centre “LITEXPO”, tarptautinės pramonės, technologijų ir inžinerijos kooperacijos parodos “Balttechnika 2011” metu. Paroda – puiki proga pamatyti, ką veikia, kuria ir konstruoja pramonės įmonės, mokslo centrai ir žinių slėniai.

Daugiau informacijos:
Renginys – nemokamas. Jei susidomėjote, padėkite mums įsivaizduoti, kiek žmonių dalyvaus iružsiregistruokite. Beje, užsiregistravę turi pirmumo teisę išsirinkti sėdimas vietas:)
 

VšĮ „MOKSLAS ir MENAS“ infromacija.
mokslasirmenas.lt

 

Gyvename nepaprastai sparčios mokslinės bei technologinės pažangos amžiuje, kuriame informacija bei kas sekundę didėjantys jos kiekiai verčia kalbėti apie reikšmingus visuomenės pokyčius. Iš pradžių tik tarp sociologų naudota „informacinės visuomenės“ sąvoka, šiuo metu atrodo kelia susidomėjimą ir platesniam ratui Lietuvos žmonių. Kas yra informacinė visuomenė? Ar mūsų šalyje galima įžvelgti jos formavimąsi? Kokia yra tokios visuomenės ateitis?

Į šiuos bei kitus aktualius klausimus bus ketinama atsakyti balandžio 26-28 dienomis, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Studentų mokslinės draugijos (VU KF SMD) rengiamoje respublikinėje mokslinėje konferencijoje „Informacinė visuomenė Lietuvoje: raida ir perspektyvos“. Konferencijoje dalyvaujantys pranešėjai bandys įvertinti informacinės visuomenės sklaidą tiek Lietuvos Respublikos institucijose bei įstaigose, tiek nevyriausybinėse ir verslo organizacijose. Bus keliamos ne tik teorinės, tačiau ir praktinės informatizacijos problemos, o remiantis lygnamosios analizės tyrimais bus siekiama atskleisti šio bei kitų veiksnių įtaką Lietuvos socialiniai aplinkai, dalyviai bandys įžvelgti ateities perspektyvas.

Aktyvūs studentai turintys interesų renginio temos atžvilgiu, kviečiami dalyvauti konferencijoje – susidomėjusieji turi užregistruoti savo pranešimų temas iki balandžio 8 dadresu konferencija.kfsmd@gmail.com nurodant: vardą ir pavardę, pranešimo temą, mokslinį vadovą, aukštąją mokyklą bei studijų pakopą. Metodinius reikalavimus atitinkančias tekstines publikacijas atsiųsti privaloma iki balandžio 18 d. Pranešėjams dalyvavimo mokesčiai netaikomi. Pranešimui skiriama 10-15 minučių.

Konferencijoje dalyvauti gali ir laisvieji klausytojai, kuriais gali būti kiekvienas norintis. Viskas ko reikia – tai tik renginio dienomis atvykti į Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete esančią JR5 auditoriją. Dalyvavimas nemokamas.

Daugiau informacijos apie renginį bei metodinius nurodymus galite rasti www.smd.kf.vu.lt interneto puslapyje.

VU KF SMD
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Studentų mokslinė draugija

Iš kur mes apie nematomąją medžiagą išvis kažką žinome? Kodėl ji reikalinga stebėjimų duomenims paaiškinti? Kaip galima gauti tvirtų įrodymų, kad ji tikrai egzistuoja? Į šiuos ir kitus klausimus K. Zubovas pasistengs atsakyti gruodžio 21-ą dieną „Cafe Scientifique“, 18 val. vyninėje „InVino“, Aušros vartų g. 7.

Daugiau informacijos čia:

CAFE SCIENTIFIQUE.

Sveiki!

Norime priminti, kad jau rytoj vyks studentų mokslinės draugijos organizuojama paskaita „Šiaurės miestelio technologijų parkas – tinkama vieta didelėms idėjoms“. Visi esate labai laukiami. Domitės verslu ir esate kupini inovatyvių idėjų? Norėtumėte susirasti bendraminčių, pradėti savo projektą/verslą, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Ateikite į paskaitą pavadinimu „Šiaurės miestelio technologijų parkas – tinkama vieta didelėms idėjoms“ ir išgirsite atsakymus į visus savo klausimus!
Data: Gruodžio 7d (antradienis);
Laikas: 15:00 val;
Vieta: Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas (Saulėtekio al. 9), 510 auditorija.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos